آشنایی با امکانات سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO)

 

 

              مجله وایپو در مورد حقوق مالکیت فکری

(این مجله هر دو ماه منتشر می شود و می توانید به صورت رایگان از وایپو اشتراک بگیرید تا به آدرس اعلامی شما در ایران رایگان ارسال گردد)

              آکادمی وایپو

(آکادمی وایپو در سال 1988 آغاز به کار کرده و از آن زمان به بعد دوره های مختلف آموزش حقوق مالکیت فکری را برگزار می کند. شما می توانید با مراجعه به سایت از دوره های کوتاه مدت حضوری در ژنو(و جاهای دیگر) تا بلند مدت(و مقطع فوق لیسانس) و نیز دوره های آن-لاین آن بهره مند شوید. برخی از دوره ها به صورت رایگان و برخی دارای امتیاز بورسیه (معاف از هزینه) می باشند )

              سیستم جامع جستجوی اختراعات ثبت شده 

(از طریق این بخش، شما می توانید اطلاعات کلیه اختراعاتی را که از طریق سیستم معاهده بین المللی ثبت اختراعات (PCT) منتشر شده اند جستجو و به آنها دسترسی داشته باشید)

              سیستم جامع جستجوی علامت های ثبت شده

(از طریق این بخش، می توانید اطلاعات کلیه علامت های تجاری که به صورت بین المللی (از طریق سیستم مادرید در زمینه ثبت بین المللی علائم تجاری) به ثبت رسیده اند را جستجو و به آنها دسترسی داشته باشید)

             وایپو لِکس (جستجوی قوانین و مقررات کشورها)

 (از طریق این بخش، می توانید قوانین و مقررات مربوط به حقوق مالکیت فکری(و حتی برخی قوانین مهم دیگر) کشورهای عضو وایپو و سازمان ملل را جستجو کنید. این بخش کمک خوبی به آشنایی عموم به سیستم قانونی کشورهای مختلف در زمینه مالکیت فکری می نماید )

              دسترسی به ادارات ثبت اختراع، علامت، طرح صنعتی و کپی رایت کشورهای مختلف

             معاهدات بین المللی در زمینه حقوق مالکیت فکری که توسط وایپو اداره می شوند

             ...

 

لینک های مرتبط:  

 آشنایی کلی با سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO)

سایت اصلی سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO)